Francuska Federacja Historycznych Audioprzewodników

Darmowe wycieczki po Paryżu Audioprzewodnik w języku polskim

Odwiedź otoczenie
FFAGH oferuje przewodniki audio, z których można korzystać bezpośrednio na smartfonie lub w aplikacji na Androida i iPhone'a. Audioprzewodniki po największych zabytkach (Wieża Eiffla, Panteon, Sacré Coeur…), muzeach (Luwr, Orsay…). Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, aby odkryć lub ponownie odkryć Miasto Światła. Kulturowe, monumentalne, niezwykłe... Paryż kultywuje wyjątkowe dziedzictwo, pomiędzy historią a nowoczesnością.

Aby rozpocząć wizytę, kilka niezbędnych rzeczy: podziwiaj miasto ze szczytu wieży Eiffla na wysokości 324 metrów, podziwiaj gargulce Notre-Dame drogie Victorowi Hugo lub zdominuj najwyższe wzgórze w Paryżu z Bazyliki Najświętszego Serca . Te zabytki same w sobie tworzą trzy ulubione przez turystów wizyty. Niedaleko Notre-Dame warto również zobaczyć Sainte Chapelle i jej niezwykłe witraże.

Rzut kamieniem od Pól Elizejskich, Grand Palais, ogromny statek ze szkła i kamienia, mieści prestiżowe wystawy i park Rives de Seine, który oferuje spokojny rodzinny spacer wzdłuż Sekwany. Łuk Triumfalny zbudowany przez Napoleona oferuje zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta.

W centrum Paryża Luwr, dawna rezydencja królewska przekształcona w muzeum podczas rewolucji, stał się najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie. Z kolei Muzeum Orsay posiada największą kolekcję malarstwa impresjonistycznego i postimpresjonistycznego.

Kolejnym nie do pominięcia jest Palais Garnier, jego bogato zdobiona fasada i sufit pomalowany przez Marca Chagalla. Wreszcie objazd przez cmentarz Père Lachaise daje możliwość zastanowienia się nad grobami wielu artystów.


Mapa turystyczna - Darmowe wycieczki po Paryżu

Android - pobierz aplikację za darmo z Google Play iPhone - pobierz aplikację IOS z App Store