Francuska Federacja Historycznych Audioprzewodników

Bazylika Najświętszego Serca

Audioprzewodnik w języku polskim


Play

Bezpłatny przewodnik audio

fr    Basilica of the Sacred Heart    Basilika des Heiligen Herzens    Basiliek van het Heilig Hart    Basilica del Sacro Cuore    Basílica del Sagrado Corazón    Базилика Сакре-Кёр    圣心大教堂    A Basílica do Sagrado Coração    Basilica of the Sacred Heart    Basilica of the Sacred Heart    Bazylika Najświętszego Serca     Η Βασιλική της Ιερής Καρδιάς    Bazilika Nejsvětějšího Srdce    A Szent Szív Bazilikája
Android - pobierz aplikację za darmo z Google Play iPhone - pobierz aplikację IOS z App Store


 Bazylika Najświętszego Serca
Bazylika Najświętszego Serca na Montmartre, znana jako Ślub narodowy, położona na szczycie Butte Montmartre, w dzielnicy Clignancourt w 18. dzielnicy Paryża (Francja), jest głównym paryskim budynkiem religijnym, „sanktuarium adoracji eucharystycznej i miłosierdzia Bożego ”i własność Archidiecezji Paryskiej.

Budowa tego kościoła, będącego pomnikiem politycznym i kulturalnym, nawiązuje do okresu powojennego 1870 r. Za użyteczność publiczną uznaje się ustawę wydaną 24 lipca 1873 r. Przez Zgromadzenie Narodowe w 1871 r .; budynek został oficjalnie ukończony w 1923 roku. Wpisuje się w kontekst sakralnego odrodzenia oraz w ramach nowego „porządku moralnego” po wydarzeniach Komuny Paryskiej, której Montmartre było jednym z najważniejszych. Jego położenie na wysokości 130 mw pobliżu jednego z najwyższych punktów Paryża i wznosząca się na 83 metry kopuła sprawiają, że jest widoczny z dużej odległości. Z prawie jedenastoma milionami pielgrzymów i odwiedzających rocznie, jest to drugi najczęściej odwiedzany zabytek religijny w Paryżu po katedrze Notre-Dame de Paris.

Odwiedź otoczenie

France - Ile-de-France - Paris - Paris