Francuska Federacja Historycznych Audioprzewodników

Ufortyfikowane miasto Carcassonne

Audioprzewodnik w języku polskim


Cet audioguide est en cours de validation

fr    Fortified city of Carcassonne    Befestigte Stadt Carcassonne    Versterkte stad Carcassonne    Castello di Carcassonne    Castillo de Carcassonne    Город-крепость Каркассон    卡尔卡松要塞城市    Cidade fortificada de Carcassonne    Befäst stad Carcassonne    Omvisning i byen Carcassonne    Ufortyfikowane miasto Carcassonne    Οχυρωμένη πόλη της Καρκασόν
Android - pobierz aplikację za darmo z Google Play iPhone - pobierz aplikację IOS z App Store


 Ufortyfikowane miasto Carcassonne
Był to początek feudalizmu: w 1082 roku Bernard Aton Trencavel, wicehrabia Albi, Nîmes i Béziers, ogłosił się wicehrabią Carcassonne ze szkodą dla rodu Barcelony, kupując prawa spadkowe Carcassés i Razés którzy nie odpowiadają. Trencavel wygrywa. Miasto jest następnie podzielone na 16 châtellenies: część ogrodzenia, na ogół składająca się z 1 lub 2 wież, znajduje się pod opieką wiernego szlachcica.

Do miasta przylegają dwa miasta: Saint-Michel i Saint-Vincent. Carcassonne to zamożne i bogate miasto w tym okresie: podatki tranzytowe sprzedawców ulicznych są wysokie, czasami sięgając połowy ich produktów!

1096: Papież Urban II błogosławi materiały, które zostaną użyte do budowy katedry Saint-Nazaire.

1130: budowa zamku, remont murów galijsko-rzymskich.

1209 (1 sierpnia): oblężenie Carcassonne przez krzyżowców (krucjata przeciwko katarom). Po 15 dniach Raimond Roger Trencavel poddaje się Simonowi de Montfort i umiera na dyzenterię w więzieniu (oficjalna wersja…).

1240: syn Trencavela chce odzyskać miasto swojego ojca, ale nie uda mu się to po 24 dniach oblężenia. Mieszkańcy wioski Saint-Vincent zostali spaleni za zdradę. Wioska zostanie zniszczona.

1248: Carcassonne jest zatem częścią domeny królewskiej. Saint-Louis, który nie chciał już wojny z długimi oblężeniami, ufortyfikował Carcassonne, budując drugi mur. Carcassonne, jakie znamy, właśnie się narodziło. Pozwala mieszkańcom po powrocie na budowę miasta poza miastem: będą dwie parafie: Saint-Vincent i Saint-Michel, ku pamięci dwóch miast.

Odwiedź otoczenie

France - Occitanie - Aude - Carcassonne